Platy v zahraničí

Průzkum platů na stejné metodice jako Platy.cz je provozován i v dalších krajinách.

Průzkum platů na Slovensku spustila společnost Profesia, spol. s r.o. již v srpnu 2007.
www.platy.sk

V Maďarsku provozuje společnost Profesia průzkum platů Fizetesek.hu. Vznikl 1.10.2007.
www.fizetesek.hu

V Srbsku mají uživatelé možnost využít průzkum platů InfoPlate.rs, který byl spuštěný 1.6.2009. Partnerem pro jeho provoz je společnost Infostud 3 d.o.o..
www.infoplate.rs

V Bosně a Hercegovině je k dispozici průzkum platů Plata.ba, který byl spuštěn 1.8.2010. Partnerem pro jeho správu je společnost Kolektiv d.o.o./Posao.ba
www.plata.ba

V Chorvatsku je partnerem pro provoz průzkumu Mojaplaca.hr společnost Tau on-line d.o.o.. Průzkum byl spuštěn v lednu 2012.
www.mojaplaca.hr

V Estonsku se o platech dovíte na stránce Palgad.ee. Partnerskou společností je tu CV-Online Estonia OÜ, provozovatel portálu www.cv.ee. Průzkum byl spuštěn v dubnu 2014.
www.palgad.ee


V září 2015, ve spolupráci se Monster Polska zahájila průzkumu platů v Polsku.
www.pensjometr.pl

Průzkum platů v Lotyšsku od června 2014 zabezpečujeme ve spolupráci s CV-Online Latvia SIA, provozovatelem pracovního portálu www.cv.lv.
www.algas.lv

V Litvě od června 2014 spolupracujeme se společností CV-Online LT UAB, provozovatelem pracovního portálu www.cvonline.lt.
www.manoalga.lt

Přehled platů ve Finsku realizujeme od ledna 2015 ve spolupráci s Monster.fi.
www.palkkadata.fi

Od září 2015 jsme spustili globální průzkum platů, který umožňuje sběr platových údajů na celém světě.
www.paylab.com

Od září 2016 spolupracujeme s firmou Petersen Consulting v Keni.
www.salarydata.co.ke

V říjnu 2016 jsme ve spolupráci s firmou Styria digital marketplaces, d.o.o., provozovatelem portálu Mojedelo.com, spustili průzkum platů na Slovinsku.
www.placa.si

Firma Profese spustila průzkum platů v Černé Hoře od prosince 2016.
www.plati.me

Zpravodajství

07
Mar.
TIPY JAK SI VYJEDNAT LEPŠÍ PLAT PRO ŽENY

V otázce zmenšování rozdílů mezi ženami a muži je do velké míry potřebná i větší asertivita a povědomí žen o možnosti platového vyjednávání. Ženy vydělávají méně než muži téměř po celém světě. Ovšem platové rozdíly na stejné pozici mezi mužem a ženou nejsou v mnohých případech až tak nepřekonatelné. Ženy v současnosti dokáží dosáhnout na vyšší platové ohodnocení, pokud budou asertivnější a nebudou-li se bát otevřít se zaměstnavatelem téma ohledně zvýšení platu.

15
Feb.
Práce v zahraničí láká hlavně odborníky a specialisty

Ochota lidí vycestovat za prací do zahraničí je v zemích střední a východní Evropy (CEE) poměrně vysoká. Jen tři z deseti zaměstnanců v tomto regionu úplně vylučují možnost pracovat v zahraničí. Téměř polovina zaměstnaných lidí v regionu CEE deklaruje, že by byla ochotná vycestovat za prací do zahraničí, ať už na kratší dobu několika týdnů nebo měsíců, či na delší období. Na nabízenou práci jsou však náročnější. O práci v zahraničí projevují zájem v mnohem větší míře muži než ženy. Slováci spolu s Čechy upřednostňují spíše krátkodobé pracovní pobyty. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu Work Migration Abroad, který realizoval platový portál Paylab.com (v ČR zastoupený značkou Platy.cz) v 11 zemích střední a východní Evropy na vzorku 35 476 respondentů.

27
Jan.
Paylab spustil mobilní aplikaci, která porovnává platy

Mezinárodní platový portál Paylab spustil v prosinci mobilní aplikaci na porovnávání platů Paylab Salary Checker. Aplikace je bezplatná a dostupná ke stažení v Google Play Store. Hlavní výhodou aplikace je možnost být neustále informován o vývoji platů na své pracovní pozici v dané zemi. Každá práce má svou hodnotu, a to je také důvod, proč mít neustále přehled o své ceně na trhu práce.