Platy v zahraničí

Průzkum platů na stejné metodice jako Platy.cz je provozován i v dalších krajinách.

Průzkum platů na Slovensku spustila společnost Profesia, spol. s r.o. již v srpnu 2007.
www.platy.sk

V Maďarsku provozuje společnost Profesia průzkum platů Fizetesek.hu. Vznikl 1.10.2007.
www.fizetesek.hu

V Srbsku mají uživatelé možnost využít průzkum platů InfoPlate.rs, který byl spuštěný 1.6.2009. Partnerem pro jeho provoz je společnost Infostud 3 d.o.o..
www.infoplate.rs

V Bosně a Hercegovině je k dispozici průzkum platů Plata.ba, který byl spuštěn 1.8.2010. Partnerem pro jeho správu je společnost Kolektiv d.o.o./Posao.ba
www.plata.ba

V Chorvatsku je partnerem pro provoz průzkumu Mojaplaca.hr společnost Tau on-line d.o.o.. Průzkum byl spuštěn v lednu 2012.
www.mojaplaca.hr

V Estonsku se o platech dovíte na stránce Palgad.ee. Partnerskou společností je tu CV-Online Estonia OÜ, provozovatel portálu www.cv.ee. Průzkum byl spuštěn v dubnu 2014.
www.palgad.ee


V září 2015, ve spolupráci se Monster Polska zahájila průzkumu platů v Polsku.
www.pensjometr.pl

Průzkum platů v Lotyšsku od června 2014 zabezpečujeme ve spolupráci s CV-Online Latvia SIA, provozovatelem pracovního portálu www.cv.lv.
www.algas.lv

V Litvě od června 2014 spolupracujeme se společností CV-Online LT UAB, provozovatelem pracovního portálu www.cvonline.lt.
www.manoalga.lt

Přehled platů ve Finsku realizujeme od ledna 2015 ve spolupráci s Monster.fi.
www.palkkadata.fi

Od září 2015 jsme spustili globální průzkum platů, který umožňuje sběr platových údajů na celém světě.
www.paylab.com

Od září 2016 byl ve spolupráci s firmou Onlinecv.co.ke spuštěn portál v Keni, aktuálně provozované společnosti Profesia.
kenya.paylab.com

V říjnu 2016 jsme ve spolupráci s firmou Styria digital marketplaces, d.o.o., provozovatelem portálu Mojedelo.com, spustili průzkum platů na Slovinsku.
www.placa.si

Firma Profese spustila průzkum platů v Černé Hoře od prosince 2016.
www.plati.me

V září 2017 jsme ve spolupráci se společností Sulfman Consulting spustili průzkum platů v Nigérii.
www.followthesalary.com

Od ledna 2018 spolupracujeme na průzkumu platů s Jobtiger.bg, významným pracovním portálem v Bulharsku.
www.zaplatomer.bg

V lednu 2018 byl spuštěn platový portál v Pobřeží Slonoviny ve spolupráci s lokálním pracovním portálem Emploi.ci.
www.salaire.ci

Zpravodajství

06
Feb.
Regionální rozdíly ve mzdách v oblasti obchodu jsou velké: výdělky v Praze jsou až o 43 % vyšší než v regionech

Mzdové ohodnocení pracovníků v oblasti obchodu (velkoobchod a maloobchod) je v České republice značně nesourodé - výrazné rozdíly jsou zejména mezi hlavním městem a zbytkem země. Pokud se podíváme na statistický platový rozdíl regionální optikou, zjistíme, že v Praze jsou celkové mzdy zaměstnanců v oblasti obchodu až o 43 % vyšší než v ostatních regionech, což představuje částku zhruba 9 833 Kč ve prospěch zaměstnanců v Praze.

01
Jun.
Platová analýza - Jaký plat udrží Vašeho zaměstnance?

Plat je stále nejvýznamnějším motivátorem při práci zaměstnance a pevně se váže na pracovní pozici, která má na trhu svoji hodnotu. Personalisté dobře vědí, že některé pozice obsadí rychle, protože si je z čeho vybírat, nicméně na některé pozice se vhodní kandidáti hledají obtížněji, protože kvalitních lidí s potřebnými dovednostmi, specializací či vzděláním je na trhu, nebo v daném regionu málo.

07
Mar.
TIPY JAK SI VYJEDNAT LEPŠÍ PLAT PRO ŽENY

V otázce zmenšování rozdílů mezi ženami a muži je do velké míry potřebná i větší asertivita a povědomí žen o možnosti platového vyjednávání. Ženy vydělávají méně než muži téměř po celém světě. Ovšem platové rozdíly na stejné pozici mezi mužem a ženou nejsou v mnohých případech až tak nepřekonatelné. Ženy v současnosti dokáží dosáhnout na vyšší platové ohodnocení, pokud budou asertivnější a nebudou-li se bát otevřít se zaměstnavatelem téma ohledně zvýšení platu.