logo

Paylab spustil mobilní aplikaci, která porovnává platy už i pro iPhone

30.4.2018

cover image

Mezinárodní platový portál Paylab spustil iOS verzi mobilní aplikace Paylab Salary Checker. Je to dobrá zpráva pro milovníky iPhonů, kteří také mohou využívat appku na porovnání platu ve svém mobilu. Aplikace je připravená zdarma na stáhnutí v App Store a je dostupná i v češtině. Vývojářský tým Profesie přichází s dvěma inovacemi. Uživatel už nevidí pouze plat na své specifické pracovní pozici, ale i na podobných pozicích. Navíc také získává informace o platech v regionech a jiných krajích.
porovnavac platu platy.czOd prosince 2016 byla aplikace k dispozici jen pro uživatele androidu v Google Play Store. Aplikace má mezinárodní rozsah, důkazem je i to, že kromě Slovenska a okolních krajin, si ji nejvíce stáhli uživatelé v Turecku.


Mobilní aplikace je přirozenou nadstavbou mezinárodního platového portálu Paylab, který se snaží více personalizovat tuto službu pro zaměstnance a poskytovat jim pravidelný update o platech.

Informace o výdělcích jsou vnímány jako velmi citlivé téma k diskusi. Paylab proto spustil tuto anonymní službu, kde si mohou lidé bezpečně a bez obav porovnat svůj plat s ostatními zaměstnanci v zemi. Inf

ormace, kterou uživatel dostává, je nenahraditelnou pomůckou při každém pracovním pohovoru, hodnotícím pohovoru se svým nadřízeným, anebo při vyjednávání o zvýšení platu

Z mezinárodního průzkumu portálu Paylab vyplývá, že pro lidi je jednodušší cesta na zvyšování svého příjmu hledání si lépe placeného zaměstnání, než samotné vyjednávání o platu se svým nadřízeným. Aplikace má za cíl být vhodnou pomůckou pro zaměstnané lidi, aby měli ty nejaktuálnější informace o vývoji platu na své pracovní pozici a na příbuzných pozicích a byli argumentačně připraveni na vyjednávání.

  


Jak aplikace funguje a pro koho je určena?

Po vyplnění potřebných vstupních informací pro porovnání platu dostane uživatel aplikace informaci o průměrném měsíčním platu na své pozici a ve svém regionu, případně zemi. Navíc může být pravidelně informován pokaždé, když nový respondent na stejné pozici vyplní informace o svém platu, přičemž plat použivatele bude porovnán s platem nového respondenta.

V zemích, kde Paylab nedisponuje dostatečným objemem dat od respondentů, získá uživatel po zadání vstupních údajů dokument s užitečnými tipy pro vyjednávání o platu. Zároveň se použivatel dozví, kolik procent respondentů z celosvětové databáze Paylabu vydělává méně než on. Paylab mu dodá srovnání platu podle zadané pozice a regionu hned, jakmile získá dostatečné množství údajů od respondentů v dané zemi.


Data, se kterými si uživatel porovnává plat, jsou aktualizované každý měsíc. Systém ho automaticky každé tři měsíce informuje o aktuálním průměrném platu na jeho pozici. Aplikace je bezpečná a garantuje u dat maximální diskrétnost.

Aplikace je určena pro všechny zaměstnance, kteří chtějí mít obraz o aktuálním platovém ohodnocení pro svou pracovní pozici, pro lidi, kteří jsou nespokojení se svým platem a chtějí to řešit a zároveň pro ty, kteří si hledají práci a chtějí mít přehled o reálné ceně práce na dané pozici.

Backround a vize značky Paylab

Značka Paylab vznikla v září 2015 a zastřešuje 16 lokálních platových portálů s totožnou metodikou sběru dat, převážně v regionu střední a východní Evropy. Dále nabízí možnost lidem z celého světa porovnat si svůj plat na portálu Paylab.com.

Ambicí a vizí značky je dlouhodobě poskytovat aktuální informace o platech ve světě, speciálně se zaměřením na Evropu a rozvíjející se trhy v Africe, Asii a v Tichomoří. Značka již dlouhodobě zaznamenává zvýšenou poptávku po této platové službě v tomto regionu.

První platový portál Platy.sk byl spuštěn společností Profesia na Slovensku v roce 2007 a vytvořil systém a metodologii pro sběr, očistu a vyhodnocování dat o platech. Později se vytvořila síť lokálních platových portálů v místních jazycích v střední Evropě (Maďarsko, Česká republika, Polsko), na Balkáně (Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Černá Hora, Bulharsko), v Pobaltí (Estonsko, Lotyšsko, Litva), ve Finsku, v Nigérii, na Pobřeží Slonoviny. Značka Paylab je součástí finské mediální skupiny Alma Media.


platy iOS iPhone salary cher porovnavac platu

Zjistěte, zda vyděláváte férově

Získejte bezplatné osobní srovnání platu.

Srovnejte si plat