logo
post thumb

Nejzajímavější novodobé benefity, které se objevují i v našich firmách

26.7.2023

Pandemie ovlivnila také zaměstnanecké výhody, které zaměstnavatelé nabízejí zaměstnancům. Protože se jedná o důležitou součást pracovního balíčku, na jehož základě rozhodujeme o své další práci, podívejme se na ně blíže. Jaké jsou zahraniční trendy v oblasti benefitů a jak se mění v kontextu dnešní doby?

post thumb

Jak zvládnout rozhovor o platu na pohovoru? Takto budete připraveni

12.7.2023

Rozebírat výši platu se dnes stále moc nenosí. Někoho dokáže toto téma zaskočit i na pohovoru. Přitom právě jeho otevření umí prozradit, jak si ceníte svých zkušeností, praxe a potenciálu, a také zda budete pracovat v takových finančních podmínkách, se kterými budete spokojeni.

post thumb

4 situace, ve kterých lze akceptovat nižší plat

28.6.2023

Bude vaše mzda po nástupu do nové práce na stejné úrovni jako v té předchozí? Nemusí tomu tak být vždy. Výpočet mzdy ovlivňuje charakter práce, úroveň vzdělání či zkušenosti, ale také váš budoucí růst, raketový nárůst společnosti a jiné bonusy. Kdy je vhodné akceptovat nižší mzdu?

post thumb

Máte ve firmě správně nastavený systém odměňování? Podívejte se, jak to poznat

20.3.2023

Ocitli jsme se v době, kdy firmy i jednotlivci čelí rostoucí inflaci. Jestliže kvůli zdražování mizí lidem peníze z peněženek o dost rychleji než před rokem, říkají si v práci častěji o zvýšení odměny. Zaměstnavatel musí v takové situaci zvažovat, jak naložit s platovou hladinou ve firmě. Je to zároveň příležitost podívat se blíže na celkový systém odměňování zaměstnanců a nastavit ho tak, aby byl dlouhodobě udržitelný. Jak se pozná, že není správně nastaven?

post thumb

4-denní pracovní týden: Budoucnost či utopie?

3.3.2023

Představte si, že pracujete jen čtyři dny v týdnu. Zbývající dny odpočíváte, věnujete se své rodině či koníčkům. Mzda se nezmění, nepřijdete ani o pracovní benefity. Váš pracovní týden nebude trvat 40, ale pouze 32 hodin. Budete efektivní, váš nadřízený bude spokojen. Je čtyřdenní pracovní týden realita či utopie?

post thumb

Je dobré s kolegy otevřeně mluvit o platu?

3.3.2023

Je zvýšení vašeho platu výsledkem vašeho jednání se zaměstnavatelem? Nebo vám byla částka na výplatní pásce nabídnuta bez jakékoli diskuse? Pokud patříte do druhé skupiny zaměstnanců, je možné, že svůj plat nemusíte vnímat jako spravedlivou odměnu, ale jen jako příděl, na který nemáte žádný vliv. Otevírá se téma spravedlivého odměňování a v některých případech i možné diskriminace.

post thumb

Jak inflace ovlivňuje vaši mzdu?

10.2.2023

Věděli jste, že minimální mzda v roce 1992 činila 2200 Kč ? Tříčlenná rodina žijící v panelovém bytě by dnes z tohoto platu nebyla schopna uhradit ani základní výdaje, jako je voda, elektřina nebo plyn. Zjistěte si, jak inflace ovlivňuje váš plat, a pochopte rozdíl mezi nominální a reálnou mzdou.

post thumb

Nejzajímavější novodobé benefity, které se objevují i v našich firmách

8.2.2022

Pandemický normál ovlivnil také pracovní benefity, které zaměstnavatelé nabízejí zaměstnancům. Jelikož jde o důležitou součást balíčku, podle které jsme zvyklí se rozhodovat ohledně příští práce, pojďme se na ni podívat detailněji. Jaké jsou trendy v benefitech ze zahraničí a jak se mění v souvislosti s dnešní dobou?

post thumb

Proč vyspělé ekonomiky experimentují se základním příjmem?

19.1.2022

Myšlenka základního příjmu tkví v tom, že vláda nabízí svým obyvatelům pravidelný finanční příjem. Občané ho získají bez námahy, není podmíněný prací. Podle zastánců této sociální politiky je to nejrychlejší způsob, jak skoncovat s chudobou ve světě. Nový impulz dává této myšlence i post-covidový stav (nejen) evropských ekonomik. Víte, jak dopadly sociální experimenty se základním platem v různých zemích světa?

Zjistěte, zda vyděláváte férově

Získejte bezplatné osobní srovnání platu.

Srovnejte si plat