logo
post thumb

4 důvody, proč dělat pravidelnou revizi mezd

27.2.2024

Revize mezd je složitým tématem, které je častokrát managementem vnímáno jako pomyslný strašák. A to zejména kvůli tomu, že může znamenat zvýšení personálních nákladů ve firmě. Přesto je však velmi důležité revizi mezd provádět pravidelně. Dobrým zvykem je dělat ji alespoň jednou ročně, ve vysoce konkurenčních odvětvích i častěji. Přečtěte si o hlavních důvodech níže.

post thumb

Poradíme vám, jak číst výplatní pásku

Výplatní páska je často nedoceněný dokument, hlavně proto, že jí zaměstnanci nerozumí, ale ve skutečnosti obsahuje informace, které by vás měly zajímat. Naučte se ji číst a lépe poznejte cenu své práce.

post thumb

Minimální mzda v České republice v roce 2024

15.12.2023

Minimální mzda v Česku opět o něco vzrostla. Částečně se mění i výše takzvané zaručené mzdy. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak je na tom Česko ve srovnání s jinými státy EU?

post thumb

K čemu je program celkového odměňování a jak ho vytvořit?

7.11.2023

Program celkového odměňování neboli total rewards program je soubor mezd, benefitů a dalších výhod, které nabízí firma svým zaměstnancům. Mít dobře nastavený total rewards program pomáhá přitáhnout ty nejlepší kandidáty na trhu a také si je udržet. Co všechno takový program zahrnuje a jak ho nastavit?

post thumb

Máte novou pozici ve firmě? Poradíme vám, jak pro ni stanovit odměnu

24.10.2023

Nastavit správnou výši platu pro novou pozici ve firmě může být náročný úkol. Kolik by měl dostávat nový zaměstnanec či zaměstnankyně, aby nebyli podhodnoceni, nebo abyste je naopak nepřeplatili? Přinášíme několik tipů, jak při stanovení odměny pro novou pozici postupovat.

post thumb

Benchmarkování mezd je klíčem ke správné mzdové politice firmy. Tady jsou základní pojmy a principy, které se při něm používají

Benchmarkování mezd je metoda, která slouží k porovnávání odměn zaměstnanců firmy s průměrnými nebo typickými odměnami na trhu práce pro stejné nebo podobné pozice. Cílem benchmarkování je zajistit, aby byla platová politika firmy konkurenceschopná na trhu, ale zároveň spravedlivá a motivující pro stávající zaměstnance. Jak při benchmarkování postupovat?

post thumb

Nejzajímavější novodobé benefity, které se objevují i v našich firmách

26.7.2023

Pandemie ovlivnila také zaměstnanecké výhody, které zaměstnavatelé nabízejí zaměstnancům. Protože se jedná o důležitou součást pracovního balíčku, na jehož základě rozhodujeme o své další práci, podívejme se na ně blíže. Jaké jsou zahraniční trendy v oblasti benefitů a jak se mění v kontextu dnešní doby?

post thumb

Jak zvládnout rozhovor o platu na pohovoru? Takto budete připraveni

12.7.2023

Rozebírat výši platu se dnes stále moc nenosí. Někoho dokáže toto téma zaskočit i na pohovoru. Přitom právě jeho otevření umí prozradit, jak si ceníte svých zkušeností, praxe a potenciálu, a také zda budete pracovat v takových finančních podmínkách, se kterými budete spokojeni.

post thumb

4 situace, ve kterých lze akceptovat nižší plat

28.6.2023

Bude vaše mzda po nástupu do nové práce na stejné úrovni jako v té předchozí? Nemusí tomu tak být vždy. Výpočet mzdy ovlivňuje charakter práce, úroveň vzdělání či zkušenosti, ale také váš budoucí růst, raketový nárůst společnosti a jiné bonusy. Kdy je vhodné akceptovat nižší mzdu?

Zjistěte, zda vyděláváte férově

Získejte bezplatné osobní srovnání platu.

Srovnejte si plat