logo
post thumb

Jak rozumět datům o platech?

20.5.2024

Výše platů je sice stále tabu, ale relevantní informace se dnes dají získat opravdu jednoduše. Dobrým příkladem je anonymní platový dotazník. Údaje jsou totiž získávány přímo od lidí na trhu práce, kteří si porovnávají svůj plat s jinými zaměstnanci na stejné pozici a ve stejném regionu. Umožňují nám udělat si věrný obrázek o mzdách na různých pozicích a jsou také dobrým základem při strategii vyjednávání. Důležité je však datům správně rozumět.

post thumb

5 rad, jak správně komunikovat téma odměňování zaměstnancům

30.4.2024

Odměňování je základním motivačním nástrojem a důležitou součástí vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Strategie odměňování může být propracována do detailů, ale pokud zaměstnanci nerozumí jejím pravidlům, vytváří to prostor pro spekulace, nespokojenost, a tím pádem i pokles angažovanosti a produktivity.

post thumb

Novodobé kompenzační modely, o kterých je slyšet čím dál více

2.4.2024

Způsob, jakým organizace odměňují své zaměstnance, v současnosti nabývá stále více na významu. Tradiční modely odměňování jsou stále využívány většinou firem, ale diskutuje se i o jiných inovativních přístupech, které odrážejí aktuální potřeby zaměstnanců. V článku jsme se podívali na některé z těch, s nimiž se už dnes můžeme setkat.

post thumb

4 důvody, proč dělat pravidelnou revizi mezd

27.2.2024

Revize mezd je složitým tématem, které je častokrát managementem vnímáno jako pomyslný strašák. A to zejména kvůli tomu, že může znamenat zvýšení personálních nákladů ve firmě. Přesto je však velmi důležité revizi mezd provádět pravidelně. Dobrým zvykem je dělat ji alespoň jednou ročně, ve vysoce konkurenčních odvětvích i častěji. Přečtěte si o hlavních důvodech níže.

post thumb

Poradíme vám, jak číst výplatní pásku

Výplatní páska je často nedoceněný dokument, hlavně proto, že jí zaměstnanci nerozumí, ale ve skutečnosti obsahuje informace, které by vás měly zajímat. Naučte se ji číst a lépe poznejte cenu své práce.

post thumb

Minimální mzda v České republice v roce 2024

15.12.2023

Minimální mzda v Česku opět o něco vzrostla. Částečně se mění i výše takzvané zaručené mzdy. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak je na tom Česko ve srovnání s jinými státy EU?

post thumb

K čemu je program celkového odměňování a jak ho vytvořit?

7.11.2023

Program celkového odměňování neboli total rewards program je soubor mezd, benefitů a dalších výhod, které nabízí firma svým zaměstnancům. Mít dobře nastavený total rewards program pomáhá přitáhnout ty nejlepší kandidáty na trhu a také si je udržet. Co všechno takový program zahrnuje a jak ho nastavit?

post thumb

Máte novou pozici ve firmě? Poradíme vám, jak pro ni stanovit odměnu

24.10.2023

Nastavit správnou výši platu pro novou pozici ve firmě může být náročný úkol. Kolik by měl dostávat nový zaměstnanec či zaměstnankyně, aby nebyli podhodnoceni, nebo abyste je naopak nepřeplatili? Přinášíme několik tipů, jak při stanovení odměny pro novou pozici postupovat.

Zjistěte, zda vyděláváte férově

Získejte bezplatné osobní srovnání platu.

Srovnejte si plat