logo

Paylab spustil mobilní aplikaci, která porovnává platy

27.1.2017

Mezinárodní platový portál Paylab spustil v prosinci mobilní aplikaci na porovnávání platů Paylab Salary Checker. Aplikace je bezplatná a dostupná ke stažení v Google Play Store. Hlavní výhodou aplikace je možnost být neustále informován o vývoji platů na své pracovní pozici v dané zemi. Každá práce má svou hodnotu, a to je také důvod, proč mít neustále přehled o své ceně na trhu práce.

Mezinárodní platový portál Paylab spustil v prosinci mobilní aplikaci na porovnávání platů Paylab Salary Checker. Aplikace je bezplatná a dostupná ke stažení v Google Play Store. Hlavní výhodou aplikace je možnost být neustále informován o vývoji platů na své pracovní pozici v dané zemi. Každá práce má svou hodnotu, a to je také důvod, proč mít neustále přehled o své ceně na trhu práce.Mobilní aplikace je přirozenou nadstavbou mezinárodního platového portálu Paylab, který se snaží více personalizovat tuto službu pro zaměstnance a poskytovat jim pravidelný update o platech.

Informace o výdělcích jsou vnímány jako velmi citlivé téma k diskusi. Paylab proto spustil tuto anonymní službu, kde si mohou lidé bezpečně a bez obav porovnat svůj plat s ostatními zaměstnanci v zemi. Informace, kterou uživatel dostává, je nenahraditelnou pomůckou při každém pracovním pohovoru, hodnotícím pohovoru se svým nadřízeným, anebo při vyjednávání o zvýšení platu


Jak aplikace funguje a pro koho je určena?

Po vyplnění potřebných vstupních informací pro porovnání platu dostane uživatel aplikace informaci o průměrném měsíčním platu na své pozici a ve svém regionu, případně zemi. Navíc může být pravidelně informován pokaždé, když nový respondent na stejné pozici vyplní informace o svém platu, přičemž plat použivatele bude porovnán s platem nového respondenta.

V zemích, kde Paylab nedisponuje dostatečným objemem dat od respondentů, získá uživatel po zadání vstupních údajů dokument s užitečnými tipy pro vyjednávání o platu. Zároveň se použivatel dozví, kolik procent respondentů z celosvětové databáze Paylabu vydělává méně než on. Paylab mu dodá srovnání platu podle zadané pozice a regionu hned, jakmile získá dostatečné množství údajů od respondentů v dané zemi.


Data, s kterými si uživatel porovnává plat jsou aktualizované každý měsíc. Systém ho automaticky každé tři měsíce informuje o aktuálním průměrném platu na jeho pozici. Aplikace je bezpečná a garantuje u dat maximální diskrétnost.

Aplikace je určena pro všechny zaměstnance, kteří chtějí mít obraz o aktuálním platovém ohodnocení pro svou pracovní pozici, pro lidi, kteří jsou nespokojení se svým platem a chtějí to řešit a zároveň pro ty, kteří si hledají práci a chtějí mít přehled o reálné ceně práce na dané pozici.
Backround a vize značky Paylab

Značka Paylab vznikla v září 2015 a zastřešuje 14 lokálních platových portálů s totožnou metodikou sběru dat, převážně v regionu střední a východní Evropy. Dále nabízí možnost lidem z celého světa porovnat si svůj plat na portálu Paylab.com.

Ambicí a vizí značky je dlouhodobě poskytovat aktuální informace o platech ve světě, speciálně se zaměřením na Evropu a rozvíjející se trhy v Africe, Asii a v Tichomoří. Značka již dlouhodobě zaznamenává zvýšenou poptávku po této platové službě v tomto regionu.

První platový portál Platy.sk byl spuštěn společností Profesia na Slovensku v roce 2007 a vytvořil systém a metodologii pro sběr, očistu a vyhodnocování dat o platech. Později se vytvořila síť lokálních platových portálů v místních jazycích v střední Evropě (Maďarsko, Česká republika, Polsko), na Balkáně (Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Černá Hora), v Pobaltí (Estonsko, Lotyšsko, Litva), ve Finsku a v Keni. Značka Paylab je součástí finské mediální skupiny Alma Media.
Zjistěte, zda vyděláváte férově

Získejte bezplatné osobní srovnání platu.

Srovnejte si plat